Auktionshuset Kolonn - Glad fredag! - Inför helgen har vi samlat ihop utvalda antika smycken som passar både till vardags och fest. 😍 Att köap antika smycken på auktion är både klimatsmart
BROSCH, guld/silver, 1800-talets andra hälft, dekor av gammal-, antik- samt pendeloqueslipade diamanter, totalt ca 3,80 ct, i form av veteax. Smycken & Ädelstenar - Broscher & Hängen - Auctionet
Silverhandeln på Internet. Antikt, Skandinaviskt 1900-tal, Matsilver och Smycken. SilverKontanten - Silverbestick matsilver Borgila, Georg Jensen, Wiwen Nilsson
Ragnhilds antik, retro och design - Förgyllt tenn. Smycken av Börje Tennung, Borås. Ibland snubblar man över något nytt och lär sig något på kuppen. Hade tidigare inte hört talas om förgyllt